HABER ve DUYURULAR - nemli Hat覺rlatma

Bildiiniz gibi yard覺ma kotuumuz çou hayvan  telefon ile gelen ihbarlar sonucu Derneimizce kurtar覺lmaktad覺r. Ancak son zamanlarda yaanan bir kaç as覺ls覺z veya yap覺lan kii taraf覺ndan takip edilmeyen ihbar sonucu bu konuya dikkat çekmek istedik.

Örnein, ayn覺 gün içerisinde gelen iki ihbara da gittiimizde, birinde ne ihbar覺 yapan kiiye veya olay yerinde bir köpee rastlad覺k, dierinde ise ihbar覺 yapan kiinin köpee sahip ç覺kmamas覺 sonucunda belediye ekiplerince al覺nd覺覺n覺 örendik.

Bu i tamamen gönüllülük esas覺 ile yap覺lmaktad覺r. Dernek tamamen ba覺larla ayakta durmakta, hiç bir kazanç elde etmemektedir. Aksine, tüm bu çabalar覺m覺z bizi a覺r bir borç alt覺na sokmaktad覺r.

Lütfen ihbar için yapt覺覺n覺z aramalar覺n baka bir olay için gelebilecek ihbarlar覺n önüne geçebileceini, bu durumda dier yaral覺 hayvanlar覺n madur olabileceini, bu iin çok büyük bir özveriyle a覺r maliyetlere katlan覺larak gerçekletirildiini unutmayal覺m. 襤hbar sonras覺 sizden tek beklentimiz, biz olay yerine gelene kadar hayvan覺n ba覺ndan ayr覺lmaman覺z, her zaman ula覺labilir durumda olman覺z  ve hayvan覺  kimseye teslim etmemenizdir.

襤lginiz için teekkür ederiz.

 
Geri d繹n
Share |